داوطلبان انتخابات شوراهاي شهرها اخلاق تبليغاتي را رعايت كنند

داوطلبان انتخابات شوراهاي شهرها اخلاق تبليغاتي را رعايت كننددر اين مقاله سعي بر اين است تا سخني دوستانه با همه عزيزاني كه قصد حضور در انتخابات شوراهاي شهرها را دارند ، داشته باشم اين حق قانوني شماست كه مدعي حضور در انتخابات شوراهاي شهرها باشيد اما متوجه باشيد اسير بازي هاي سياسيون نشويد متأسفانه برخي از سياسيون در ابتداي كار تنها ملاك و معيار حمايت و هدايت داوطلبان انتخابات شوراي شهر را حذف زود هنگام شوراي كنوني شهر مي دانند اين يعني مخالفت شديد با آراء مردم كه حمايت از شهردار كنوني است . اين طيف از سياسيون به دنبال معرفي يا انتخاب عضو شورا نمي باشد بلكه در جستجو تعدادي از فرمانبر براي تسخير كامل شهرداري ، شهر و معرفي شهردار بدون اراده كه در اين صورت شهردار و شورا تهي از اراده خواهند بود اما سخن بنده با داوطلبان شوراهاي شهرها :
1- مستقل ، آزاد و مقتدر باشيد .
2- در نقد و انتقاد عملكرد شهرداري ها و شوراها اعتدال را رعايت كنيد افراط و تفريط در انتقاد ها مورد حمايت همه شهروندان نمي باشد .
3- براي تعريف و تشريح برنامه هاي خود در شوراي شهر حدود اختيارات اعضاي شورا اعتبارات شهرداري و امكانات شهر را در نظر بگيريد .
4- در تشريح برنامه هاي خود شرح وظايف ذاتي شوراها را در نظر بگيريد .
5- در نقد و بررسي عملكرد شهرداران و شوراها منصفانه سخن بگوئيد شورا و شهردار منتخب شورا شهر و شهرداري چگونه تحويل گرفته و ميزان خدمات رساني را اعلام اگر در مواردي ناتوان بودند از ديدگاه خودتان علل ناكارآمدي و راهكار جبران نواقص را مطرح نمائيد .
6- در نقد و بررسي به هيچ عنوان بحث رفتار ، كردار ، گفتار و اهداف سياسي و زندگي خصوصي شورائيان نبايد مطرح شود بلكه تنها در محور كارهاي شورايي و مصوبات شورا ، نظارت شورائيان بر عملكرد اجرايي پارلمان نشينان شوراها مورد بررسي قرار بگيرد .
7- هيچ داوطلبي چه اعضاي كنوني شوراها چه مدعيان آينده نبايد از امكانات ، اعتبارات ، اختيارات و تأسيسات شهرداري و شوراها براي انتخابات آينده سوء استفاده كنند برگزاري انواع همايش ها ، افتتاحيه ها ، اختتاميه ها ، سمينارها و غيره در ماه هاي پاياني شورا از سوي شهرداري نمي تواند رعايت امانت داري در انتخابات آينده شوراهاي شهرها باشد .
8- شهرداران نبايد زير بار فشار رواني اعضاي شوراي شهرها براي جذب نيروهاي سفارشي قرار بگيرند .
9- اجراي هرگونه پروژه ديدارها ، رفتارها و گفتارهاي انتخاباتي براي حمايت از شوراها از سوي شهرداران كار زيبايي نمي باشد .
10- شورائيان هم وظيفه دارند برابر قانون عملكرد خود و شهرداري را به اطلاع مردم برسانند به هيچ عنوان تخلف قانون نمي باشد با چاپ انواع آگهي ها ، بنرها و ساير ابزارهاي تبليغاتي .
11- شهرداري ها در بحث در اختيار قرار دادن بنرهاي تبليغاتي بايد عدالت را به صورت كامل با ظوابط قانوني رعايت نمايند .
12- ارسال بسته هاي هديه تحت عنوان فرهنگي بحث تزريق منابع مالي توهين به درك و فهم مردم است اهداء قرآن ، دعاي فرج براي همه ايام به شهروندان ارزشمند است اما اگر اين اقدام در زمان انتخابات صورت پذيرد اين شائبه به وجود مي آيد كه استفاده از مقدسات مردم براي اهداف تبليغاتي است .
13- حمايت نمايندگان مجلس از داوطلبان انتخابات شوراهاي شهرها خود نوعي هدايت شورا براي اهداف آينده سياسيون مي باشد اين اقدام پذيرفتني نيست چرا كه مجلس متعلق به همه مردم است نه اينكه در جايگاه تداركاتچي تعدادي از داوطلبان شوراها نقش آفرين باشد .
14- رعايت ارزش هاي اسلامي ، عدم سوء استفاده از جريان هاي غير اخلاقي ، برگزاري جشن هاي مختلط ، اعزام به كوهنوردي ها ، حضور در آشپزي ها و ... مورد انتظار است .
15- سوء استفاده از چهره هاي ملي مذهبي و ورزشي به عنوان ابزار تبليغاتي امر ناپسند تلقي مي شود .
ساري : شعبان وفايي نژاد

 
مقالات
نقد تحلیلی شوراها ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲, ۲۰.۰۷
نقد تحلیلی شوراها
در اهمیت و لزوم شورا ها همین بس که در کتاب آسمانی قرآن که همانا دستورالعمل زندگانی انسان ها به سوی رستگاری است. سوره ای به نام
عدم یکپارچگی در نظام مدیریت شهری ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۲, ۱۹.۴۵
عدم یکپارچگی در نظام مدیریت شهری
در خصوص شهر تعاریف مختلفی را می توان ارائه داد. موضوع بحث این است که اگر بخواهیم یکی از موارد تعریف شهر را عنوان کنیم. پیچیدگی
آتش بس مسئولين تنها راه خدمت صادقانه به شهرو شهروندان ساروي است
در آستانه تبليغات انتخابات شوراي اسلامي شهر ساري هستيم متأسفانه فضاي كنوني برخورد مسئولين شهر و داوطلبان انتخابات شوراي شهر
همه باهم در تحقق شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی کوشا باشیم
یک سال به پایان رسید و سالی جدید آغاز شد و برگ زرینی دیگر از دفتر ملتی قهرمان ورق خورد. نامگذاری هر سال از سوی رهبر معظم انقلاب
نوابغی جدید در عرصه انتخابات شوراها!
اگر این روزها نگاهی به روزنامه ها و مجلات و یا بازدیدی از سایت های استانی داشته باشیم با انواع و اقسام مقالاتی روبرو می شویم