همه باهم در تحقق شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی کوشا باشیم

همه باهم در تحقق شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی کوشا باشیمیک سال به پایان رسید و سالی جدید آغاز شد و برگ زرینی دیگر از دفتر ملتی قهرمان ورق خورد. نامگذاری هر سال از سوی رهبر معظم انقلاب اسلامی بر اساس ضرورت ها و اولویت های کشور انجام می شود و مقام معظم رهبری سال ۱۳۹۲ را سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی نام گذاری کردند.

در جبهه اقتصادی همانگونه که سال‌های قبل از آن نیز با عناوین اقتصادی نامگذاری شده بود همچون سال ۱۳۸۸ که سال حرکت به سمت اصلاح الگوی مصرف، سال ۱۳۸۹ سال همت مضاعف؛ کار مضاعف، سال ۱۳۹۰ سال جهاد اقتصادی، سال ۱۳۹۱ سال تولید ملی و حمایت از کار و سرمایه ایرانی و بلاخره سال ۱۳۹۲ که با نام حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی مزین گردید، لذا این نامگذاری ها بایستی با حساسیت بیشتری مورد توجه دستگاه‌های حکومتی و نهادی های اجتماعی و به ویژه آحاد جامعه قرارگیرد.

ملت قهرمان ایران  با حضور همیشگی ، گسترده و پرشکوه  خود در عرصه های مختلف از جمله یوم الله 22 بهمن سال گذشته خط بطلانی بر محاسبات دشمنان انقلاب اسلامی کشیدند و مشتی محکم بر دهان یاوه گویانی زدند که فکر می کردند مردم به دلیل مشکلات اقتصادی از نظام دلسرد هستند و حضورشان پررنگ نخواهد بود اما ملت بصیر ایران در 22 بهمن ماه گذشته یکی از باشکوه ترین راهمپیمایی های 22 بهمن تاریخ انقلاب  را شکل دادند و این نشان دهنده هوشمندی ملت ما  و همچنین خطاهای محاسباتی دشمنان نگون بخت انقلاب اسلامی است. دشمنان بی درایت از بدو انقلاب جنگ اقتصادی علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران راه انداختند و ما باید با تلاش و درایت در این عرصه هم باید بتوانیم توطئه های دشمن به ویژه امریکای جنایتکار و متحدانش را خنثی کنیم.  

ما با استفاده از توانمندی های بالقوه و بالفعل جمهوری اسلامی در عرصه ی اقتصادی و با حضور حداکثری مردم در این عرصه و بهره گیری از توانمند های ملی و تکیه بر کار و استفاده از سرمایه ایرانی حماسه دیگری در سال 92 بیافرینیم که انشاءلله این هدف که دستور صریح مراد و مقتدای مان بوده و هست، محقق خواهد شد.

مهم‌ترین اتفاق سیاسی سال ۱۳۹۲ برگزاری انتخابات است که به فرموده امام خامنه ای (مدظله العالی)، انتخابات در کشور ما مظهر حماسه سیاسی است، و به واقع انتخابات تبلور شعور سیاسی ملت ماست و لذا مردم همیشه در صحنه باحضور حداکثری و با تجدید پیمان با آرمان های امام خمینی(ره) و شهدای انقلاب اسلامی ضمن حمایت از دستاوردهای نظام اسلامی پاسخی کوبنده و دندان‌شکن به دشمنان اسلام به ویژه استکبار جهانی دهند و موجبات نشاط اجتماعی در جامعه را فراهم سازند.البته ملت ما در شرایط سخت و بحرانی ثابت کرده پشتیبان انقلاب و دستاوردهای آن بوده و ذره ایی از رسیدن به آرمان ها و اهداف متعالی خود کوتاه نخواهد آمد.منظور از حماسه سیاسی و اقتصادی در این برهه از زمان، ایجاد واقعه ای موثر و تاریخ ساز است.

مردم با حضور پرشور و پر رنگ خود در انتخابات ریاست جمهوری و شوراها به دشمنان ثابت خواهند کرد که حامی ولایت و انقلاب هستند  و همانطور که رهبر فرزانه انقلاب فرمودند باید همه دست در دست هم دهیم تا این انتخابات به بهترین شکل و بالاترین میزان مشارکت مردمی برگزارشود و دقت کنیم که یک وجه تحقق حماسه سیاسی مردم خواهند بود که با حضور با نشاط و پرشور خود در انتخابات می تواند معادلات دشمنان انقلاب را برهم زنند تا به فضل خدا حماسه سیاسی به بهترین وجه ممکن تحقق پذیرد.

تحقق حماسه سیاسی در انتخابات پیش رو حماسه اقتصادی را در پی خواهد داشت زیرا دشمن با مشاهده حضور حداکثری مردم پای صندوق های رای دلسرد شده و از سوی دیگر مسوولان کشور با روحیه ای مضاعف و با بهره گیری از سیاست های اقتصادی صحیح به شکوفایی روز افزون کشور کمک خواهند کرد.

ما ایرانیان باید اقتدار نظام مقدس جمهوری اسلامی را در انتخابات در انظار جهانیان به نمایش بگذاریم و باید بتوانیم به بهترین شکل و با حضور گسترده مردم این انتخابات را با عنایت الهی برگزار کنیم و طبیعی است که بهترین عنوان برای چنین تحولی همان عنوان زیبای حماسه سیاسی است که رهبر معظم انقلاب هم فرمودند.

دهه چهارم انقلاب توسط رهبر معظم انقلاب اسلامی به نام دهه ی پیشرفت و عدالت نامگذاری گردید، دقت کنیم که عناوین هر ساله زیر مجموعه آن عنوان کلی است که ما تاکنون عملا در این عرصه گام های بلندی را در زمینه های مختلف از جمله فناوری هسته ای، دستاوردهای فضایی، نانوفناوری و پیشرفت های علمی برداشتیم که همه ی اینها با تکیه بر توانمندی های ملی و اعتماد به جوانان لایق به دست آمده است.

امیدوارم به لطف خدا و با رهنمود های مقام عظمای ولایت مردم ما از این آزمون هم سربلند بیرون آمده و کاری کنیم تا خدا، امام و شهدا از ما راضی باشند.

بابک کلانتری

عضو آکادمی مدیریت استراتژیک ایران

 
مقالات
نقد تحلیلی شوراها ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲, ۲۰.۰۷
نقد تحلیلی شوراها
در اهمیت و لزوم شورا ها همین بس که در کتاب آسمانی قرآن که همانا دستورالعمل زندگانی انسان ها به سوی رستگاری است. سوره ای به نام
عدم یکپارچگی در نظام مدیریت شهری ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۲, ۱۹.۴۵
عدم یکپارچگی در نظام مدیریت شهری
در خصوص شهر تعاریف مختلفی را می توان ارائه داد. موضوع بحث این است که اگر بخواهیم یکی از موارد تعریف شهر را عنوان کنیم. پیچیدگی
آتش بس مسئولين تنها راه خدمت صادقانه به شهرو شهروندان ساروي است
در آستانه تبليغات انتخابات شوراي اسلامي شهر ساري هستيم متأسفانه فضاي كنوني برخورد مسئولين شهر و داوطلبان انتخابات شوراي شهر
همه باهم در تحقق شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی کوشا باشیم
یک سال به پایان رسید و سالی جدید آغاز شد و برگ زرینی دیگر از دفتر ملتی قهرمان ورق خورد. نامگذاری هر سال از سوی رهبر معظم انقلاب
نوابغی جدید در عرصه انتخابات شوراها!
اگر این روزها نگاهی به روزنامه ها و مجلات و یا بازدیدی از سایت های استانی داشته باشیم با انواع و اقسام مقالاتی روبرو می شویم