نقد تحلیلی شوراها

نقد تحلیلی شوراهادر اهمیت و لزوم شورا ها همین بس که در کتاب آسمانی قرآن که همانا دستورالعمل زندگانی انسان ها به سوی رستگاری است. سوره ای به نام شورا وجود دارد. همچنین در روایات متعدد نقل شده است که پیامبر اکرم ( ص ) و امامان ( ع ) در مواقع تصمیم گیری با دیگران مشورت می کردند. و این امر از ابتدای انقلاب حسب نظر امام راحل با جدیت پیگیری. فلذا اصول مختلفی در قانون اساسی به این موضوع پرداخته است .شرایط اجرای شوراهای اسلامی شهر و روستا طی دهه 70 عملیاتی شد و پس از گذشت سه دوره با تجربیات تلخ و شیرینی مواجه ایم که نیاز با مداقه و تحلیل منطقی دارد و باید منصفانه اذعان داشت در بسیاری از شهرهای کشوربرایند حرکت توسعه رو به جلو بوده است.مع الوصف به زعم نگارنده مواردی موجود می باشد که در ادامه ی فرایند وفعالیت شورا حسب اعتقاد به اصل مدیریتی بهبود مستمر نیاز به بررسی کارشناسانه و تصحیح و تقویت از سوی مجاری قانونی تصمیم سازی و تصمیم گیری دارد:

1. بازنگری منطقی درفرمول افزایش تعداد اعضای شورای شهر حسب ازدیاد جمعیت = شوراها را به پارلمان شهری تشبیه نموده اند. به شرط آنکه به مثابه یک پیکره یا همانند یک تیم و گروه باشند که دل در گرو خدمت داشته باشند البته کثت با خود تنوع آرا و سلیقه را می آورد و اگر تضارب آرا به درستی مدیریت شود نتایج خوبی به همراه دارد. لذا متخصصین اذعان می دارند افرادی که دارای سوابق درخشانی از حضور در کارهای گروهی داشته اند حس تعامل بیشتری داشته فلذا در فضای آرام به رشد و توسعه سرعت می بخشند.در غیر اینصورت با ادامه فرمول فعلی و افزایش تعداد اعضای شورای شهر کیفیت انتخاب پایین می آید.

2. انتخاب شهردار با رأی مستقیم مردم ـ هنگامی که در جمهوری اسلامی ایران کلیه ارکان نظام با رأی مردم انتخاب می گردد. بررسی طرح شرایط انتخاب شهرداران با رأی مستقیم مردم توسط مجلس شورای اسلامی دور از ذهن نخواهد بود. متأسفانه تجربه تلخ کوتاهی عمر مدیریت شهرداران طی سه دوره گذشته شوراها .در برخی از موارد نشان از زیاده خواهی یا تندخویی تصمیم گیران بوده است. همچنین بسیاری از نخبگان که به شایستگی لیاقت تصاحب عنوان شهردار را دارند به دلیل برخورد بعضاً تحقیرآمیز اعضا شورا خود را عرضه نمی کنند و در موارد دیگر اعضای شورا عمداً به دنبال افراد قوی، جسور و اجرایی نمی روند لذا متأسفانه حد و اندازه عنوان زیبا و پر معنای شهردار در برخی موارد به دلیل حضور افراد کم تجربه ها به افراد صرفاً فرمانبردار از سوی شورا داده می شود. بی شک مردم فهیم ایران می توانند همزمان با انتخاب اعضای شوراها.شخص شهردار مورد نظر خود را انتخاب نماید. بدین ترتیب نخبگان و شایستگان بیشتری به عرصه خواهند آمد و ناگفته پیداست فرد شهرداری که با رأی قاطبه مردم انتخاب شود قطعاً به مردم پاسخگوتر خواهد بود و با شجاعت و انگیزه خدمت می کند.

3. سرفصل وظایف و اختیارات شوراها محدود به شهرداری ها است. شهر تنها مجموعه ای کالبدی مرکب از ساختمان ها، راه ها و فضاهای باز شهری نسیت .شهر موضوع مرکزی و اساسی در تعیین سرنوشت انسان معاصر است. و اعضای شورای شهر نهادی مدنی هستند که باید اداره همه جانبه امور شهری را نظارت کنند. طبقه بندی عموی وظایف شورای اسلامی شهر بدین تشریح می باشد:

الف. سیاستگذاری، قانونگذاری، برنامه ریزی و نظارت.

ب. امور سازمانی تشکیلاتی و مالی.

ج. امور فنی و عمران.

د. امور خدماتی.

که کلیه موارد در محدوده شهرداری خلاصه می شود. فلذا صریحاً می توان اذعان داشت شورای شهرداری عنوان مناسبی برای شورای شهر با اختیارات فعلی است.

4. تعیین سقف دو دوره جهت حضور اعضاء در شوراها، طبق قانون اساسی شوراها هرگز کارکرد و عملکردی سیاسی ندارند. لذا می توان اذعان کرد این فرصت خدمت رسانی عمرانی و فرهنگی را باید عادلانه در اختیار اقشار مختلف شهروندان  قرار داد. طی دو دوره یعنی 8 سال هر عضوی حتی نخبه ودانشمند .تهی از طرح و نظر می گردد و بهره گیری از امتیازات حضور در شورا ممکن است به این حضور به طور غیرمنطقی استمرار بخشد. که این موضوع  به دور از عدالت اجتماعی ونوعی تقابل آشکار با چرخش نخبگی و دمیدن روح تازه به کالبد شوراست.

5. شرط داشتن حداقل لیسانس باید برای همه کاندیداها الزامی شود. در حالی که جامعه سرشار از فارغ التحصیلان علاقمند به کار و تلاش است. اصرار به حضور قشر اندکی فاقد مدارج عالی تحصیلی در شورا توجیه مناسبی نداشته و با روح عدالت اجتماعی منافات دارد.

6. انفعال شوراهای استان ها ـ برآیند اعضای شوراهای اسلامی شهرهای مختلف استان همانا شورای استانی است. متأسفانه در حال حاضر کارکرد و خروجی مناسبی نداشته و ندارند.

7. اصرار عمومی بر لزوم پاسخگویی شوراها ـ طبق قانون. شوراها بایستی کلیه فعالیت های خود بالاخص مالی را حداکثر هر 6 ماه  به عرض مردم برسانند. و لیکن عملاً تاکنون این مهم فقط به صورت اغراق آمیز و تبلیغاتی و آن هم هر از گاهی با نمایش تصاویر صورت می گیرد.

8. تشویق نخبگان جهت کاندیداتوری در انتخابات شوراها.مردم فهیم بایستی به فرزندان توانمند تحصیلکرده خود اعتماد کنند.تبلور حضور کاندیداهای جوانان با تحصیلات عالیه در دوره اخیر بی شک حلاوت حماسه سیاسی و اقتصادی را بهمراه خواهد داشت و ملت فهیم نشان خواهند داد دانایان با خود توانایی بهمراه خواهند داشت.

9. تنوع تخصص ها در شورا به مثابه رنگین کمانی از شایستگی ها ـ بی شک غایت بهره وری شوراها ناشی از حضور شایستگانی با تخصص های گوناگون در شوراست که این مهم با درایت مردم فهیم و شناخت کافی صورت می گیرد. رسانه ها بالاخص نشریات در معرفی و شناساندن دیدگاه ها نقش و رسالتی برجسته دارند.شهر موجود زنده ای است که وجوه ونیازهای متعدد ومتفاوتی داردکه حضور متخصصین امر پاسخکوی نیازها خواهد بود .                                                                                                                   مهندس فرامرز قلی پور- مدرس دانشگاه- عضو انجمن مدیریت ایران

 
مقالات
نقد تحلیلی شوراها ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲, ۲۰.۰۷
نقد تحلیلی شوراها
در اهمیت و لزوم شورا ها همین بس که در کتاب آسمانی قرآن که همانا دستورالعمل زندگانی انسان ها به سوی رستگاری است. سوره ای به نام
عدم یکپارچگی در نظام مدیریت شهری ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۲, ۱۹.۴۵
عدم یکپارچگی در نظام مدیریت شهری
در خصوص شهر تعاریف مختلفی را می توان ارائه داد. موضوع بحث این است که اگر بخواهیم یکی از موارد تعریف شهر را عنوان کنیم. پیچیدگی
آتش بس مسئولين تنها راه خدمت صادقانه به شهرو شهروندان ساروي است
در آستانه تبليغات انتخابات شوراي اسلامي شهر ساري هستيم متأسفانه فضاي كنوني برخورد مسئولين شهر و داوطلبان انتخابات شوراي شهر
همه باهم در تحقق شعار حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی کوشا باشیم
یک سال به پایان رسید و سالی جدید آغاز شد و برگ زرینی دیگر از دفتر ملتی قهرمان ورق خورد. نامگذاری هر سال از سوی رهبر معظم انقلاب
نوابغی جدید در عرصه انتخابات شوراها!
اگر این روزها نگاهی به روزنامه ها و مجلات و یا بازدیدی از سایت های استانی داشته باشیم با انواع و اقسام مقالاتی روبرو می شویم